Adım Adım Sevgililer Günü Makyajı

Adım Adım Sevgililer Günü Makyajı
2 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 889 kez okundu.

20150214_130841 (2)

Adım Adım Sevgililer Günü Makyajı

Makyaja önce gözeneklerimi kapatan Benefit PoreFessional ile başlıyorum. Bu ürünü  tüm yüzüme değil de sadece gözeneklerimin açık olduğu bölgelere uyguluyorum. Uygulamayı sigma f80 ile patates baskısı yapar gibi yaptım.

Ardından cildimde ki lekeleri kapatmak için Make Up For Ever Full Cover ı minik BeautyBlender yardımıyla lokal olarak uyguladım.

Lekelerimi kapattıktan sonra  Beauty Blender ‘ımı ıslatıp Make Up For Ever Face and Body Fondöntenimiuyguladım. Kapatıcılığı hafif bir fondöten seçtim çünkü yine erkeklerin birçoğu kalıp gibi görünen makyajlardan pek hoşlanmazlar.

Bu arada ufak bir bilgi; BeautyBlender makyaj süngerleri Douglas mağazalarında satılmaya başlandı
Ardından Shiseido Sheer Eye Zone göz altı kapatıcısını aydınlatmak istediğim bölgelere uyguluyorum. Aynı zamanda Make Up For Ever Pan Stick’i  de gölgelendirme yapmak istediğim bölgelere uyguluyorum. Yüz şeklinize göre gölgelendirmeyi nasıl yapacağınızı okumak isterseniz tıklayın
 Not: Kapatıcıyı V şeklinde uygulamaya özen gösterin. Bu ışığın yüzünüzde doğru dağılmasını sağlar..
Cilt rengimi eşitledikten sonra göz makyajına geçiyorum. Göz makyajımın bozulmadan durması için öncelikle far bazı kullanıyorum.
Ardından Naked3 paletimden Factory rengini Crease bölgesine uyguluyorum.
Göz kapağına ve pınarlarına da en açık rengi olan Strange rengini uyguladıktan sonra hafifçe karıştırıyorum.
Ardından ince bir liner çekip bakışlarıma derinlik katıyorum. Gece makyajı olacağı için gözün alt kısmını da aynı paletten Blachheart renkli farı uygulayıp siyah kalemle de rengi vurguluyorum.
Kirpiklerimi ise Shiseido kiprik kıvırıcı ile kıvırıyorum. Kıvrıklığın daha uzun süre dayanması için öncesinde fön makinesi ile azıcık ısıtıyorum;
 Ardından  Make Up For Ever Smoky Strech Maskara ile kirpiklerimi 2 kat boyuyorum.
DSC05790
Gözlerimi vurguladıktan sonra (yukarıda ki toplu fotoğrafta daha kahve bir allık seçmiştim ancak makyajımı yaparken farkettim ki çok kahve kahve oldu makyajım bunu kırmak için) NARS Almeira allığı yanaklarıma belirgin şekilde uyguladım..
Allıktan sonra elmacık kemiklerimin üstünü cildime hafif pembe ışltı katsın diye  MAC Stereo Rose uyduladım.
Dudaklarımı nude renkli Avon kalemi ile çervece yapıp içerisini doldurdum. Ardından Golden Rose Mat Velvet 03 no rujumu sürdüm. Dudaklarım daha dolgun görünsün istediğim için de sadece orta kısmına hafifçe gloss sürdüm..
Son aşama olarak yüzüme çok hafif NARS  pudramı uygulayıp kaşlarımı Benefit Gimme Brow ile tarayarak makyajımı tamamladım. 🙂
Saç ve makyaj bir bütün olduğu için son olarak saç bantımı takarak istediğim görüntüyü yakalamış oldum.. 🙂 (siyah göz kaleminin yoğunluğunu da biraz arttırdım)
20150214_134050

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git