Anlatımlı Boyunluk Yapımı

Anlatımlı Boyunluk Yapımı
15 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.495 kez okundu.

Anlatımlı Muhteşem Boyunluk Yapımı

Merhaba hanımlar, bu boyunluk bir başka güzel ve gerçekten çok kolay bir örülmesi var. İki yumaktan ister tek renk, isterseniz çift renk olarak yapabileceğiniz ve hatta hediye olarak bile hemen örülüp sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz. Bu boyunluk tam kış zamanındayken yapılacak harika bir modeldir. Eminim sizler de çok seveceksiniz. Hem erkek, hemde bayanların rahatlıkla kullanabileceğiniz sıcacık tutacak bir model.

Malzemeler:

İp

7 numara şiş

Yapılışı:

İlk olarak 44 ilmekle başlıyoruz ve 20 sıra düz örüyoruz.

boyunluk-modeli-1

 

Daha sonra 22 sağ, 22 sol tarafından ayırarak 20 sıra örüyoruz ve sıra sonundan sonra yine şiş de bir araya getirip topluyoruz yani ilik açar gibi oluyor.

boyunluk-modeli-2

 

Tekrar 20 sıra örüyoruz ve 22. 22 bırakıp bu şekilde 3 tane yaptıktan sonra en sonra 20 sıra daha düz örüp kapatıyoruz. Aynı parçadan 2 tane olacağı için bir daha aynısından yapıyoruz.

boyunluk-modeli-3

 

Daha sonra ikisini de bitirdikten sonra şimdi birleştirmesini yapıyoruz. Birini masaya koyuyoruz ve sağdaki ilikten ikinci parçamızı geçiriyoruz. Alttaki parçayı alt taraftan yine ilk ilikten geçiriyoruz. Sonra alttakini ikinci ilikten, en sonda alttaki parçayı üçüncü ilikten geçiriyoruz.

boyunluk-modeli-4  boyunluk-modeli-5

Daha sonra önce alttaki parçaları birleştirip dikiyoruz ve sonra üstteki parçaları dikip harika boyunluğumuzu bitirmiş oluyoruz.

boyunluk-modeli-6  boyunluk-modeli-7

İyi günlerde kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git