Anlatımlı Erkek Bebek Kulaklı Örgü Bere

Anlatımlı Erkek Bebek Kulaklı Örgü Bere
3 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.331 kez okundu.

Anlatımlı Erkek Bebek Kulaklı Bere Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek bere modellerimizi paylaştım. Bunlar içinden özellikle sizler için örmesi de zevkli olan kulaklı ve burunlu bebek berenin yapımını anlatmaya çalışacağım.Tığ işi örebileceğiniz gibi şişle de bu berelerden örebilirsiniz. Ben size tığ işi berenin yapımını anlatacağım.

Gri iple 7 zincir çekelim ve halka haline getirelim. Üzerine 10 tane tırabzan batalım. Sonraki sıralarımızda istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek sık iğne ile örelim. Burada artırmalara potluk yapmayacak şekilde dikkat edelim. İkinci sıramızda bir ör bir artır yapalım. Üçüncü sıramızda iki ör bir artır,dördüncü sıramızda üç ör bir artır. Sonraki sıralarımızda yaklaşık 23. sıramıza kadar artırmadan veya elinizin sıklığına göre artırarak devam edin. Daha sonra 2 sıra pembe iple, 1 sıra gri iple 1 sıra pembe iple ve yine 1 sıra gri ip ile sık iğne batıp şapkamızı bitirelim.
Kulak kısmımızın yapımına geldi sıra. Pembe iple şapkanın tepesinde kulak gelecek bölüme 8 sık iğne batalım ve 5 sıra aynı şekilde sık iğne örmeye devam edelim. 6. ve 7. Sıralarımızda yanlardan birer sık iğne eksilterek örelim ve bitirelim. Gri iple kulağımızın etrafına 1 sıra sık iğne geçelim.
Burun kısmımızın yapımı ise oldukça kolay. 4 zincir çekerek halka haline getirelim. 6 sıra boyunca arttırarak iğne örelim ve bitirelim. Şapkamızın ortasına dikelim. Kolay gelsin hanımlar…

çocuk-kulaklı-bere-modelleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git