Anlatımlı İğne Oyası

Anlatımlı İğne Oyası Çiçek Modelleri

    Hanımlar bu yazımızda sizlerle İğne oyası çiçek modellerimizi paylaştık. Oldukça da emek isteyen bu modellerimiz özellikle krep kenarlarında,tesbih uçlarında ve kolye yapımında tercih edilmekte. sizlere bir çiçek modelimizin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız.
İpin üzerine beş tane zürafa yapalım. Sonra ipin boşta kalan ucundan çekerek zürafaları sıkıştıralım. Daha sonra her zürafaya beş tane düğüm atarak beş tane küçük köprü elde edelim.Köprümüzün içine üç tane zürafa yapalım. Geri dönüp bir zürafa artıralım.

Aynı şekilde her sırada zürafa artırarak devam edelim.Artırma işlemimize 7 zürafa olana dek devam edelim. Şimdi eksiltme yapmaya başlayalım hanımlar.(eksiltme işlemini her zürafaya bir düğüm atarak yapıyoruz. Bir zürafamız kalana kadar devam edelim ve bir zürafamız kaldığında ipimizi koparalım. Böylece çiçeğimizin ilk yaprağı da bitmiş oluyor.Hemen diğer zürafaya geçerek diğer kanadın yapımına başlayalım. Aynı şekilde üç zürafa yapalım ve 7 zürafaya ulaşana dek artıralım. Hemen eksiltmeye başlayalım ve bir zürafa kalana dek eksiltip ipimizi koparalım. Bu şekilde beş kanadımızı da tamamladığımızda çiçeğimizin taslak hali bitmiş oluyor. Resimlerdeki gibi de ortamıza renk katabiliriz hanımlar. Kolay gelsin…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git