Anlatımlı  Kasket Modelleri
22 Mart 2016
Fatma

Anlatımlı Kasket Modelleri

Anlatımlı Örgü Kasket Modelleri Hanımlar bu yazımızda sizlerle örgü kasket modellerimizi paylaştık. Malum soğuk kış günlerinde biz hanımlar çok üşüyoruz...

Anlatımlı Örgü Kasket Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle örgü kasket modellerimizi paylaştık. Malum soğuk kış günlerinde biz hanımlar çok üşüyoruz ancak şıklıktan da ödün vermek istemiyoruz. Bu kasket modellerimiz hem bizi sıcak tutacak hem de şıklığa şıklık katacaktır. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
Tepeden başlıyoruz hanımlar. 12 zincir çekelim ve daire yapalım. Önce dairemizin etrafına sık iğne dolduralım.Dörder zincirlik dilimlere ayıralım ve üçlü zincir çekerek 12 tırabzan ile dolduralım. Üst sırada her dolguya iki kez batıp tırabzan yapılarak dolgu sayısı 24 e çıkaralım.Bu 24 dolguyu 6 dilim olarak düşünerek, ayrılıp, her bölüme 9 dolgu olacak şekilde artıralım.

Toplam 54 dolguya ulaşalım. 54 dolgu olunca 8 sıra sık iğne yaparak dikiş bandı tamamlayalım.
Kasket önümüz için, ölçü olarak hazır bir kasketi de alabiliriz. 2 kaşın bitim noktaları arasındaki mesafeyi de zincir çekerek ve ilmek çıkarılarak şişle çift lastik olarak istenilen uzunlukta örelim.
Örerken yanlardan eksiltme yaparak yuvarlatılması gerekecek hanımlar. Bu şekilde 2 parça örüp bitirince ve tığla örülen kısma dikiyoruz. Eğer ipliğin gerektirdiğinden daha ince bir şişle yani daha sıkı sıkı örersek bu iki parçanın arasında dik durması için malzeme koymanız gerekmiyor. Göreli olarak mukavva konulması daha dik durmasını sağlayacaktır ancak yıkama açısından pratik olmayacaktır hanımlar. Eğer hazır şapkalarda da bulunan tipte plastik malzeme bulabilirsek iki parçanın arasına bu malzemeyi koyup sonra da tığla ördüğünüz kısma dikip birleştirebiliriz. Kolay gelsin hanımlar…

Bir Yorum Bırak

2015-2016 ÖrgüSeninle.COM İletişim Adresimiz. info@orguseninle.com Bu sitenin içeriği yazarın özgün paylaşımlarından ve muhtelif sitelerden derlenen alıntılardan ibarettir.