Anlatımlı Örgü Ayıcık

Anlatımlı Örgü Ayıcık Yapımı

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden şirin ayıcık modellerini paylaşacağız. ister çocuğumuz için,isterse hediye etmek için,istersek aksesuar olarak ya da küçük boyutlarda ördüğümüz de de anahtarlık olarak kullanabileceğimiz bu modelleri örerken de ayrı zevk alacaksınız… Bu minik dostlarımızdan renk renk edinmek isteyebilirsiniz ve yapımı da tahmin edemeyeceğiniz kadar kolay… Hadi hemen işe koyulalım.
Kafa ve gövde kısmımızı aynı şekilde başlayıp ilerletiyoruz hanımlar.Sadece kafamızı daha küçük bir top,gövdemizi de daha büyük bir top haline gelene kadar örüyoruz. İşe sihirli halka yaparak başlayalım. altı ilmek yaparak halkamızı kapatalım ve ilmekleri sıkıştıralım. Şimdi ikinci sırada her deliğe ikişer ilmek atarak artıralım ve toplamda 12 ilmeğe ulaşalım.üçüncü sıramızda da her deliğe iki ilmek örelim. yani bir örüp bir artırıyoruz. Yani toplamda 24 ilmeğe ulaşıyoruz.Bir sonraki sıramızda da iki örüp bir artırıyoruz.Yani iki ilmeğe tek üçüncü ilmeğe iki batarak sıramızı bitiriyoruz. Altıncı sıramızda üç ilmeğe tek örüp dördüncü ilmeğe iki batarak altıncı sıramızı tamamlıyoruz. Örgüyü bu noktadan sonra kendiliğinden yuvarlak olmaya başlayacak.Örgüyü bu şekilde istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek örelim.İstediğimiz büyüklüğe ulaştığımızda ise kesmelere başlayalım. Kol kısımlarımız da da daha küçük yuvarlak istediğimizden kolumuzun istediğimiz kalınlığa ulaşana dek artırıyoruz. Kalınlığı istediğimiz kalınlığa ulaşınca artırmayı kesiyoruz… İstersek üzerine şirin elbiseler de dikebiliriz.
Henüz ayıcık örecek kadar vaktimiz yoksa ve küçük bir şey istiyorsak sizlerle eldivenden ayıcık yapımını paylaştık. Hem eskiyen eldivenimizi değerlendirmiş oluruz,hem de şirin bir ayıcık dostu edinmiş oluruz… Bu ayıcığı da daha çok anahtarlık olarak kullanabilirsiniz… Şimdiden güle güle kullanın…

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git