Anlatımlı Örgü Kedi Lif

Anlatımlı Kedi Lif Yapımı

   Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel kedicik liflerin yapımını paylaştık. Oldukça şirin duran bu modellerimiz genç kızlarımızın çeyizlerinde parıldayacak ve bu modelimize hayır diyemeyecekler. Hadi hemen yapımına başlayalım.
Üç renk ip kullanıyoruz hanımlar. kırmızı, beyaz,pembe,gözlerimiz için siyah. Hemen kırmızı ipimizle burun kısmımızı yapıyoruz.

Örgüye başladığımız kısım da zaten burun kısmımız. Kırmızı ipimizi alalım ve 7 zincir çekelim. İçini 6 adet fıstıkla aralarına birer zincir çekerek dolduralım. Şimdi pembe renk ipe geçelim ve burun kısmındaki fıstıkların birinin üzerine batarak fıstık yapalım ve sabitleyelim. Hemen bu fıstığımızın üzerine bir fıstık ve dibine batarak bir fıstık daha yapıp hepsini bir çekelim ve sabitleyelim. bir zincir çekelim ve diğer fıstığın üzerine geçelim. Aynı az önceki gibi bir fıstık yapıp sabitleyelim;üzerine ve dibine birer fıstık yapalım ve hepsini bir çekerek sabitleyelim. Bu şekilde ikinci sıramızı tamamlayalım. Üçüncü sıramıza geçelim. Hemen bir fıstık yaparak sabitleyelim. Hemen bu fıstığımızın üzerine bir fıstık, dibine bir fıstık ve hemen yan tarafa da bir fıstık yaparak üçünü bir çekelim ve sabitleyelim. Şimdi tekrar bir fıstık kendi üzerine ve bir fıstık yana yaparak ikisini bir çekelim. Fark ettiyseniz ilk dilimimiz oluştu. Hemen iki zincir çekelim ve yana geçelim. Hemen bir fıstık yaparak sabitleyelim. Hemen üzerine bir fıstık,dibine bir fıstık,yandaki boşluğa bir fıstık yaparak üçünü bir çekelim. Sonra tekrar hemen üzerine bir fıstık ve yana bir fıstık yapalım. iki zincir çekelim ve yana geçelim. Özetle hanımlar istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek yıldız şeklinde örüyoruz. Bu da bir üzerine fıstık,bir dibine,bir yana batarak örmek demek oluyor. Arttırmalar için başlarda zaten tek yaptığımız fıstıkları kullanmış oluyoruz. İşimiz bitince aynı parçadan bir tane daha örelim. dört tane üçgen parçamızı da kulaklarımız için aynı mantıkla örelim. Son olarak da fıstıklarla birleştirelim. Göz,bıyık,kirpiklerimizi de çuvaldız yardımıyla yapalım. Kolay gelsin hanımlar…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git