Anlatımlı Ponponlu Patik

Anlatımlı Ponponlu Patik

Anlatımlı Ponponlu Patik Modelleri Hanımlar bu yazımızda sizlerle ponponlu patik modellerimizi paylaştık. Bu patikten yaka görünümü olanını sizler için anlatmaya...

Anlatımlı Ponponlu Patik Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle ponponlu patik modellerimizi paylaştık. Bu patikten yaka görünümü olanını sizler için anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz.
54 ilmek atarak modelimize nohut örneği ile başlıyoruz. Nohut modelimizin yapımını sizlerle daha önce paylaşmıştık. Anlatımlı nohut örneği isimli yazımızdan yardım alabilirsiniz. Bulamayan veya görmemiş olan hanımlarımız için nohut örneğimizin yapılışı şekilde; 1.sırayı ters örelim(aka sırayı düz örelim) 2.sırada 3 ilmeği tersten kesip 1 ilmek yapalım.Sonraki ilmeği ise 3 ilmek yapalım. Tekrar 3 ilmeği tersten keselim ve sonraki ilmeği 3 ilmek yapalım.Bu şekilde sırayı bitirelim. Böylece nohutlar oluşmaya başlayacak 9 nohut ördükten sonra parmak ucunda 10 ilmek kalana kadar her sırada 2+2 ilmek kesin ucun oluşması için kalan ilmekleri toplayarak dikin başlangıç noktasını ikiye katlayıp dikin açık renk ipimiz ile bilek kısmından 60 ilmek çıkarıp 9 sıra haroşa örelim ve bitirelim.Ponponlarla süsleyelim. Ponpon yapımını daha önce ponpon paspas modelimizde paylaşmıştık. İsteyen hanımlar o yazımızdan yardım alabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

Bir Yorum Bırak

2015-2016 ÖrgüSeninle.COM İletişim Adresimiz. info@orguseninle.com Bu sitenin içeriği yazarın özgün paylaşımlarından ve muhtelif sitelerden derlenen alıntılardan ibarettir.