Anlatımlı Tığ İşi Patik Modeli
24 Mart 2016
Fatma

Anlatımlı Tığ İşi Patik Modeli

 Anlatımlı Tığ İşi Patik Modeli Yapımı     Merhaba hanımlar, bugün sizlere harika bir patik yapımını anlatacağım. Hem oldukça basit, hem...

 Anlatımlı Tığ İşi Patik Modeli Yapımı

    Merhaba hanımlar, bugün sizlere harika bir patik yapımını anlatacağım. Hem oldukça basit, hem de çok seveceğiniz, ayaklarınızı sıcacık tutacak ve şık gösterecek patikler yapalım. Eminim ki severek öreceksiniz ve bu modelimizle arkadaşlarınıza, sevdiklerinize de örüp hediyeler edeceksiniz. Haydi şimdi bu muhteşem örneğimize başlayalım.

Malzemeler:

4 numara tığ

Nako saten ip iki kat

Yapılışı:

Sihirli halkayla başlayıp 2 zincir çekiyoruz. Halkanın içine 7 tane tırabzan yapıp dolduruyoruz. Daha sonra sihirli halkayı kapatıyoruz.

tığ-işi-patik-1  tığ-işi-patik-2

2. sıramızda her tırabzanın tepesine 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz.

tığ-işi-patik-3

 

3. sıramızda ilk deliğe 2 tane ikili tırabzan, ikinci ve üçüncü deliklere birer tırabzan, dördündü deliğe de 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Yani 2 deliğe tek üçüncü deliğe 2 tane tırabzan yapıyoruz.

tığ-işi-patik-4

 

4. sırada 3 deliğe tek, dördüncü deliğe 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde 5. sıramıza da kadar aynı olacak. 6 ve 7. sırada ise yanlarından artırıyoruz. Bunun için ilk 6 deliğe birer tane ikili tırabzan, 7. deliğe 2 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde yapıp ön kısmını bitiriyoruz.

tığ-işi-patik-5

 

Ayağımızın üst kısmı için ortada 6 tane delik bırakıp, alt ve yan kısımlar için 21 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde ayak kısmına göre 21 tane tırabzan yaparak patiği yapıyoruz. Daha sonra iğneyle arka kısmından dikiyoruz.

tığ-işi-patik-6-600x263

 

Daha sonra farklı bir renkle etrafına 2 şer tane sık iğne, ön kısımlarına 1 er tana sık iğne yapıyoruz. Daha sonra üst kısımlarını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

tığ-işi-patik-7

tığ-işi-patik-8-600x411

 

 

Sevgili hanımlar hem örülmesi kolay hem de ayaklarımızı harika renklendiren bu patikleri görünce eminim hemen yapmaya başlayacaksınız.

Bir Yorum Bırak

2015-2016 ÖrgüSeninle.COM İletişim Adresimiz. info@orguseninle.com Bu sitenin içeriği yazarın özgün paylaşımlarından ve muhtelif sitelerden derlenen alıntılardan ibarettir.