Banyo Çiçek Lif Modeli Yapımı

Banyo Çiçek Lif Modeli Yapımı
15 Mart 2016 tarihinde eklendi, 6.495 kez okundu.

Anlatımlı Banyo Çiçek Lif Modeli Yapımı

    Merhaba hanımlar, banyomuzda en çok kullandığımız bir lif modeli yapacağız. Oldukça basit ve tenimize yumuşacık lif yapımını hepiniz rahatlıkla örebilirsiniz. Yarım kalmış iplerinizi değerlendirmek içinde rengarenk lifler örebilir ve hatta isterseniz ek gelir için satışlarını bile yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Lif ipi

2.5 numara tığ

Yapılışı:

İlk olarak 1 zincir çekiyoruz ve ipimizi uzatıp tekrar tığ başını alıp zincirin ortasına batıp ipi uzatarak çıkarıyoruz. Aynı işlemi tekrar yapıyoruz. Üst  kısımdan kenardaki ip karışmasın diye tutup tığı alıyoruz. Hepsini birden çekip aradaki boşluğa tekrar geçip sonra ikisini bir alıyoruz. Bir zincir çekip, ipi uzatıyoruz ve sonra aradaki deliğe tığı batırıp ipi alarak çıkarıyoruz. Aynı işlemi 2 kere yapıyoruz.

çiçek-lif-modeli-1   çiçek-lif-modeli-2

 

Daha sonra altıncı ilmeğe tekrar aynı işlemi yapıyoruz falat bu sefer çektiğimiz ipi yanındaki deliğe 2 kere batıyoruz. Tekrar tığ başını alıp yine diğer yan taraftaki deliğe 2 kere batıp ipi yine bırakmadan bu sefer hepsini birden çekip, tuttuğumuz ipten batıp çıkarıyoruz. İster tek renk , isterseniz çift renklerde yapabilirsiniz.

çiçek-lif-modeli-3   çiçek-lif-modeli-4

çiçek-lif-modeli-5

 

Bu şekilde devam ederek ortaya çiçek desenli lif modelimiz ortaya çıkıyor. Yumuşacık, görünümü ve örülmesiyle harika.

çiçek-lif-modeli-7

 

İyi günlerde kullanın.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git