Bayan Dantel Bluz Yapımı

Bayan Dantel Bluz Yapımı
17 Mart 2016 tarihinde eklendi, 729 kez okundu.

Dantel Bluz

Sevgili hanımlar merhabalar.Nasılsınız?Umarım iyisinizdir.Bugün yine sizler için güzel olduğunu düşündüğüm bir bluz modeli paylaşacağım.Sizlerde beğenir ve yaparsınız inşallah.Lafı daha da uzatmadan dilerseniz yapılışına geçeyim.

MALZEMELER:

İp: 250 gr.
Şiş: 7 numara
Beden: 38

YAPILIŞI:
Ön ve arkaya 62 ilmekle başlayın. 2 ters, 4 düz olarak sıra başına gelin. 1 sıra sonra 4 düz ilmeği 2-2 saç örgü olarak burun. 16 cm sonra düz örgüye geçip 10 cm örün. Üzerine 6 ters örün, 7. ilmeği 8. ilmekle çapraz kaydırın. 9. ve 10. ilmeği de sola çapraz kaydırıp düz örün. 10 ilmek ters örüp tekrar kaydırma işlemi ile devam edin. ilmekleri ortalayarak ön ortasında Ters V şeklinde devam edin. Kolu 3-2-1 kesin. Yakayı V açın.

dantel-bluz   dantel-bluz-modeli

Roba kısmına gelince 1 ters, 1 düz lastik örün. Arkaya saç örgülü olarak başlayın. Üzeri-ne düz örün, kolu 3-2-1 kesin. Kollara 44 ilmekle başlayın. Saç örgüsünden sonra düz örün. Daha sonra önde yaptığınız gibi V kaydırmaları 2 sıra örün. Üzerine lastikle devam edin. Kolu 2-1 kesin. Her sırada 1’er ilmek eksilterek tamamlayın. Parmağınıza ip dolayıp tığla toplayarak toplan yapın. Kazağın belirli yerlerine bağlayarak tamamlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git