Bayan Örgü Atkı ve Bere
17 Mart 2016
orguseninle

Bayan Örgü Atkı ve Bere

Bayan Atkı ve Bere Sevgili hanımlar çok şık bir atkı bere takımı modeli buldum sizler için.Umarım sizlerde benim gibi beğenirsiniz....

Bayan Atkı ve Bere

Sevgili hanımlar çok şık bir atkı bere takımı modeli buldum sizler için.Umarım sizlerde benim gibi beğenirsiniz.

ATKI

MALZEMELER:

ip: 100gr.

Şiş: 5 numara

YAPILIŞI:

Atkıya 28 ilmekle başlayın. 1 ters, 1 düz olarak 130 cm. örün.İlmekleri kapatıp iki ucuna saçak geçirin. Kukuletaya 70 ilmekle başlayın.1 ters, 1 düz lastik olarak 20 cm. örün. Daha sonra her iki taraftan 1 ‘er ilmek eksilterek devam edin.6 ilmek kalınca, ilmekleri kapatın. Dikerek çevirin. Ucuna ponpon dikin.

bayan-atki-bere

BERE

MALZEMELER:

ip: 250 gr.

Şiş: 5 numara

Tığ: 1 numara

YAPILIŞI:

Boyuna 40 ilmekle başlayıp düz örgü örün. 70 cm. sonra, her iki yandan, iki yanda 13 ilmeği örün. Ortada 14 ilmeği kesip ortada delik açın. Dönüş sırasında, kestiğiniz 14 ilmeği şişe atarak 22 cm. örüp ilmekleri kapatın. Şapkaya, baş çevreniz kadar ilmek atıp 1 sıra ters, 1 sıra düz olarak 5 cm. örün. Daha sonra ilmekleri ortalayıp 5 yerden eksilterek devam edin. Tepe kısmına gelince, ilmekleri toplayarak bitirin. Çantaya 56 ilmekle başlayın. Düz örgü örün. 48 cm. sonra ilmekleri kapatın. Ortadan katlayıp 2 yanını dikin. Ağız kısmını tığla toplayın. Sap kısmını yapın. Kare motifler yaparak dikin.

Bir Yorum Bırak

2015-2016 ÖrgüSeninle.COM İletişim Adresimiz. info@orguseninle.com Bu sitenin içeriği yazarın özgün paylaşımlarından ve muhtelif sitelerden derlenen alıntılardan ibarettir.