Bayan Yelek

Bayan Yelek
15 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.361 kez okundu.

Bayan Yelek Modeli Yapımı

    Merhaba hanımlar, bu muhteşem yelek örneğimizi görünce eminim ki hepiniz çok beğenerek örüp hemen yapmaya başlayacaksınız.  Gerçekten yapılışı çok basit ve oldukça şık duran taytlarla rahatlıkla giyebileceğimiz harika bir model. Tabi isterseniz hediyeler yapar, ya da ek gelir kazanç için bu şekilde harika yelekler yaparak satışlar yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Orta kalın batik yün

5 numara şiş

Yapılışı:

51 ilmek atarak başlıyoruz ve 3 sıra ters yapıyoruz. Daha sonra her kenarlarından artırarak 24 tane düz örüp, 3 tane ilmeği bir alıp topluyoruz ve yine 24 tanesini düz örerek devam ediyoruz. Arka kısmında ise tersi düz, düzü ters örerek yapıyoruz. İlk artırmaları başlarken ikinci ilmeğin alt kısmından çıkartarak yapıyoruz. Sıra sonundaki artırmayı da en son ilmeğimizin altından artırma yapıyoruz.

yelek-yapımı-1   yelek-yapımı-2

yelek-yapımı-3   yelek-yapımı-4

Daha sonra 11 kutucuk olacak şekilde böyle devam ediyoruz. Yaka ve kol oymadan sadece artmaları yapmadan kollarımızı yapmış oluyoruz. Bunun içinde sekizinci kutucuk dan itibaren artmalar yapmadan devam ediyoruz. En son omuz kısmına gelince 3 ilmek topladığımız kısımdan sağ ve sol taraf dan 2 şer ilmek artırma yapıp omuz kısmının ilmek sayısı da 19 ilmek kalarak 10 cm örüp bitiriyoruz. Yeleğin arkasını da 72 ilmek başlayarak haraşo ya da düz zevkinize kalmış şekilde yapabilirsiniz.  Ve muhteşem yeleğimiz tamamlanmış oluyor.

yelek-yapımı-5

 

Sevgili hanımlar, bu yeleği eminim çok severek hemen öreceksiniz. İyi günler de kullanmanız dileğiyle.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git