Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları
28 Aralık 2015
Fatma

Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları

Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları Her işin daha sağlam olması, daha güzel görünmesi ya da daha başarılı bulunmasının ardında ufak püf...

indir (11)

Dayanıklı Makyajın Püf Noktaları

Her işin daha sağlam olması, daha güzel görünmesi ya da daha başarılı bulunmasının ardında ufak püf noktalar vardır. Her ne kadar ufak gibi gözükseler de aslında, istediğimiz sonucu alma konusunda bize en çok yardımı bu püf noktalar sağlar ve bir nevi yol gösterir. Dikkat edeceğimiz hususların altını önemle çizer.

Tıpkı her işte olduğu gibi makyaj tekniklerinin de son derece önemli püf noktaları vardır. Bugün sizlerle dayanıklı makyaj için öneriler başlığı altında, bu tekniklerin ve püf noktaların her birini paylaşacağız.

  • Cildinizi Nemlendirin.Dayanıklı ve başarılı bir makyajın ilk önerisi; cildin nemlendirilmesidir. Nemlendirilen cilt, makyajı daha güzel ve daha iyi tutar. Cildinizi nemlendirmek için, çeşitli markaların nemlendirici kremlerini tercih edebilirsiniz. Ancak cilt son derece hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı adı sanı bilinmeyen markaların ürünlerini kullanmak cildinize büyük zararlar verebilir. Büyük zararlar vermese dahi cilt kusurlarınızı arttırmada etkili bir rol oynarlar.
  • Su Bazlı Ürün Kullanın.Dayanıklı bir makyajda ikinci olarak dikkat edilmesi gereken, fondöten gibi ürünlerin su bazlı olmasıdır. Çünkü su bazlı ürünler cildinizdeki nemi dengede tuttuğundan dolayı, makyajınız daha uzun süreli bir dayanıklılık sağlayacaktır.
  • Pudra Kullanın.Fondöteni sürdükten sonra, üzerine mutlaka bir pudra sürerek makyajınızı sabitleme yaparsanız, makyajınızı daha dayanıklı bir hale getirebilirsiniz.
  • Açık Tonlarda Far Seçin.Göz makyajındaki dayanıklılığı ise, açık tonlarda farları tercih ederek sağlayabilirsiniz. Çünkü açık tonlardaki farlar, koyu tonlardaki farklara oranla, aktıklarında daha az belli olurlar.
  • Heryere Fondöten Kullanmayın.Çoğu makyajdaki kalıcılık fondötenin akması ile bozulmaktadır. Bu yüzden günlük makyajlarınızda, fondöteni sadece cildinizdeki sorunlu kısımlara sürerseniz, makyajınızda akacak olan bölgeleri minimuma indirmiş olursunuz.
  • Jel İçerikli Ürün Kullanmayın.Genelde jel içerikli değil de krem bazlı ürünleri tercih etmeniz makyajınızın daha uzun dayanmasını sağlar.
  • BB Krem Kullanın.Bb kremler, fondötenlere oranla daha hafif kapatıcılardır. Bu yüzden akmaları da yine fondötenlere oranla daha az olacaktır. Bu yüzden günlük makyajlarınız içerisinde bb kremlerden faydalanabilirsiniz.
  • Sabitleyici Sprey Kullanın.Makyajınızı sonlandırdıktan sonra, makyaj sabitleyici spreyleri kullanmanız da makyajınızın dayanıklılığı açısından son derece önemli bir maddedir.
  • Kaliteli Ürün Kullanın.Son olarak, tüm bu kullanacağınız ürünler ne kadar kaliteli olursa, makyajınızın dayanıklılık süresi de o kadar artacaktır.

 

Bir Yorum Bırak

2015-2016 ÖrgüSeninle.COM İletişim Adresimiz. info@orguseninle.com Bu sitenin içeriği yazarın özgün paylaşımlarından ve muhtelif sitelerden derlenen alıntılardan ibarettir.