Örgü Dantel Çanta

Örgü Dantel Çanta
15 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 492 kez okundu.

Dantel Çanta

Sevgili zarif bayanlar,bugün sizler için araştırıp bulduğum güzel bir örgü çanta modeli paylaşacağım.Nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler hadi vakit kaybetmeden yapılışına geçelim.

MALZEME: 80 gramı beyaz 80 gramı ekru toplam 160 gram
File örgü ipliği, no. 10, beyaz, dantel tığı no. 1,25. Beyaz ipek ten 44 x 25 cm ve iki defa 15×5 cm; 14×4 cm ebadında 2 karton parçası; çapı 3 cm bombeli 1 düğme
BOYUTLARI: Desene bakınız
GERÇEKLEŞTİRME: Diyagramda belirtilen açıklamalara göre; 150 ilmikli bir taban zinciri üzerinde beyaz iplikle başlayınız ve beyaz iplikli 3 sıra diviti 1,25 tğ ile ve ekru iplik yandaki 3 sıra sık iğne 1,50 kroşe ile yer değiştirerek, çalışınız. Şemaya göre, kapağın kenarı için, İlk 6 sıra civarında solda 5 ilmik artırınız. 46.sıraya kadar etrafını çevrelemeye devam ediniz ve son 5 sıraya ulaştıktan sonra 5 ilmiğin solundan azaltınız. 51. sıranın sonundaki ipliği kesiniz. Ekru iplikle 9 ilmikten oluşan bir taban zinciri işlemeye başlayınız ve kenar oluşturmak için 2. ve 3. sıradaki her bir kenardan 1 ilmik arttırarak 20 sıra divit işleyiniz. 20. sıranın sonundaki ipliği kesiniz ve desende görüldüğü gibi gövdenin üzerindeki nesnenin üzerine sabitleyin.
dantel-canta
Kapak kenarı: Ekru iplik ile kapağın çevresi boyunca bir taban zinciri yapınız. Fantezi nokta ile aynı şekilde 3 sıra sık iğne yapınız. İpliği kesmeden önce ekru iplikli 1 sıra divitle bitiriniz. Bir uç bırakınız ve çantanın açılma yerinin üstü için aynı işi devam ettiriniz. Bitim: İpek astarı meydana getiriniz ve bunu çantanın üzerine sabitlemeden önce kenar hizasında 2 karton şeridi araya koyunuz. Öndeki sık iğnelerle başlayarak kenarları ilmekledikten sonra, astarın içine divit sırasını yerine geri koyunuz.

dantel-canta-modeli
Çanta Sapı:Ekru iplik ile 125 cm’lik bir taban zinciri üzerindeki bir fantezi nokta gibi 4 sık iğne sırası üzerinde çalışınız ve suflenin (kabartma) üzerine sabitleyiniz.
Düğme: Ekru iplikten uçla oluşmuş düğümde başlayınız ve tekabül eden şemaya göre 7 tur işleyiniz. Düğmeyi içine koyunuz ve belirtildiği gibi önden ortaya doğru sabitleyiniz. Düğme kenarı için 13 cm uzunluğunda ıstakoz şeklinde bir kordon işleyiniz ve kapağın altına 2 ucu sabitleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git