Bu cici yeleğin sahibi olacak bebek henüz daha dünyaya gelmedi. Ama biz hazırlıklara başladık. Bu yeleği önden düğmeli yapmak yerine yandan düğmeli örmeyi tercih ettim. Tek parça olarak ördüğüm yeleği.Krem rengi yeleği düz örgü olarak örüp, üzerine de keçeyle aplike yaptım. Hazır aplikelerde hoşlandığım bir şey bulamadığım gibi fiyatları da yüksekti. O nedenle aplikeyi de evde kendim hazırladım. Düğmelerini de siyah diktim ki biraz daha estetik görünsün, fark edilsin.

sirin-kece-aplikeli-krem-rengi-bebek-yelegi

80 ilmekle başladım.6 sıra tek lastik ördükten sonra düz örgüye geçtim.tabi lastiğin 2.sırasında ilik açmayı unutmuyoruz.bu yelek tek parça örülüyor ama alışılagelenden farklı,önden değil yandan düğmeli.ilmeklerin dizilişi şöyle:
7 ilmek kenar lastiği+1 dola+1+1 dola+19 ilmek ön+1 dola+1+1 dola+12 kol+1 dola+1+1 dola+19 arka+1 dola+1+1 dola+12 kol+7 lastik.Bu şekilde artırmaları ön yüzde yaparak ördüm.kol boyu yeterli olunca kolları kesip,gövdeyi ördüm.yan kenarda ilik açmayı unutmuyoruz.bitince üzerine keçeden kedi desenli aplike yaptım.