Smokin Yeleği Nasıl Yapılır?
15 Mart 2016
Fatma

Smokin Yeleği Nasıl Yapılır?

Smokin Yeleği Modeli Yapımı     Merhaba hanımlar, bugün de sizlerle çocuklarımız için harika smokin yeleği yapılışını göstereceğim. Oldukça yapımı kolay...

Smokin Yeleği Modeli Yapımı

    Merhaba hanımlar, bugün de sizlerle çocuklarımız için harika smokin yeleği yapılışını göstereceğim. Oldukça yapımı kolay ve çocuklarımıza çok yakışan bir örneğimizdir. Haydi, hanımlar herkesin yapabileceği bu mükemmel yeleği örmeye başlayalım.

Malzemeler:

İp

Şiş

Yapılışı:

İlk önce yeleğin önleri için 4 ilmekle başlayın ve yanlardan birer ilmek artırarak 40 ilmek olacak şekilde yapıyoruz. 45 sıra örüp 10 ilmek koltuk kesin her sıra da bir ilmek keserek 28 sıra örüp düz kesiyoruz.

smokin-1     smokin-2

Yeleğin arkası için 75 ilmek sıra başlayıp, 45 sıra örüp koltukları 10 ilmek kesin,  28 sıra daha örüp düz kesip bitiriyoruz. Ön cepler için 15 ilmek başlayıp, 6 sıra örüp kesiyoruz. Arka cepler için 20 ilmek başlayıp, 6 sıra örüp kesiyoruz.

smokin-3-600x340

 

Diktikten sonra kenarlarını sık iğne yapıyoruz ki daha hoş görüntü yaratıyor. Ve smokin yeleğimiz hazır.

smokin-4     smokin-5

Sevgili hanımlar, bebeklerimize ve çocuklarımıza çok şık smokin yelekten yaparak, harika görüntüye sahip edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

2015-2016 ÖrgüSeninle.COM İletişim Adresimiz. info@orguseninle.com Bu sitenin içeriği yazarın özgün paylaşımlarından ve muhtelif sitelerden derlenen alıntılardan ibarettir.