Yırtık Kollu Selanik İşlemeli Kısa Kollu Örgü Bluz

Yırtık Kollu Selanik İşlemeli Kısa Kollu Örgü Bluz
21 Mart 2016 tarihinde eklendi, 598 kez okundu.

Yırtık Kollu Selanik İşlemeli Kısa Kollu Bluz

Sevgili hanımlar,sizin güzelliğiniz için muhteşem bir bluz örneği buldum ve vakit kaybetmeden paylaşmak istiyorum.

Malzeme: Lame:
Renk Numarası:1238 (3 yumak)
Şiş Numarası:4
Örgü Şekli:Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli, selanik örneği

YAPILIŞI:
ARKA ve ÖN: 100 ilmek başlanır, 4 cm 1+1 lastik örülüp, örnek ve diyagram uygulanır. 2 sıra ters örüldükten sonra 1 .ve 2.diyagram aralarına 2’şer cm düz örgü yapılarak beden boyu 21 cm örülür, 1 sıra; 1 dolama, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülür. Arka sırasında ilmekler ters örülür. 2 sıra düz örüldükten sonra tekrar; 1 dolama, 1 ilmek kesilir, 1 dolama…şeklinde örülür. 4 sıra ters örülerek 3 numaralı diyagramdaki modele geçilir. 2 cm düz, 2 sıra ters, 2 cm düz, 2 cm selanik, 2 sıra düz, 1 sıra ters, 2 sıra düz, 4 cm selanik, 2 sıra düz, 1 sıra ters şeklinde 3 cm örülüp, 4 numaralı diyakramdaki modele geçilir. 3 cm örüldükten sonra; 2 sıra düz, 1 sıra ters, 2 sıra düz örülüp, 5 numaralı diyagramdaki model uygulanılarak parça bitirilir. Beden boyu 52 cm
yırtık-kollu-selanik-işlemeli-kısa-kollu-bluz
örülerek kol evi için her iki taraftan ilmek kol için 35’er ilmek artırılırken, aynı zamanda her iki taraftan altışar ilmek haraşo örülmeye başlanır. Beden boyu 64 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Ön ve arka parçalar birleştirildikten sonra omuz kısmından tığla; 1 sıra; 3 zincir çekilir, 2 ilmek atlanır, 1 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, 2 ilmek atlanır, 1 sık iğne yapılır…şeklinde örülürken, aynı zamanda ön ve arka parça omuz kısmında 3 defa 7’şer cm boşluk bırakılıp, zincirle eklenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git